Aukce


LÉTO neděle 27.6.2021

PODZIM sobota 13.11.2021


RETRO GARÁŽ pravidelně přináší všem návštěvníkům naprosto unikátní a nevšední zážitek v podobě živých aukcí auto-moto veteránů.

V aukční nabídce máme vždy hned několik strojů od veteránů v původním a pojízdném stavu, přes projekty na renovaci až po zrestaurované kusy.

Přijďte si přihodit a zažít ten adrenalin! A kdo ví, třeba to budete právě Vy, kdo se stanete vítězem naší živé aukce.


JAK AUKCE PROBÍHAJÍ?

Zúčastnit se mohou pouze řádně a předem registrovaní uchazeči. Jako účastník aukce přihazujete buďto fyzicky přímo na místě v den a čas konání aukce. V případě, že se nemůžete osobně dostavit, je možné využít telefonního operátora, který přihazuje na místě za vás na základě vašich pokynů a aukce se tak zúčastníte zprostředkovaně po telefonu. Počet účastníků aukce je vždy omezen.


REGISTRACE DO AUKCÍ

  • A) OSOBNĚ v pavilónu B u hlavního pořadatelského stanu Retro Garáž (s dostatečným časovým předstihem)
  • B) ONLINE vyplněním registračního formuláře (viz níže)

PRAVIDLA AUKCÍ AUKČNÍ ŘÁD

Pravidla aukcí naleznete zde –> AUKČNÍ ŘÁD

AUKČNÍ JISTOTA: U každého stroje se skládá aukční jistota do úschovy u pořadatele (při osobní registraci) nebo na účet pořadatele (při registraci online). V případě registrace online musí být aukční jistota připsána na účet pořadatele nejpozději 1 den před konáním aukce. Aukční jistota se automaticky vrací všem účastníkům aukce, kteří daný předmět nevysoutěží a to bezodkladně, nejdéle však do 10ti pracovních dnů od data konání aukce. Výherci aukce je aukční jistota započtena do vysoutěžné ceny, to znamená, že ten již pouze doplácí rozdíl mezi výslednou cenou předmětu a složenou aukční jistotou.

Bankovní spojení: 2100563328 / 2010
Zpráva pro příjemce: uveďte své jméno + aukční položku

AUKČNÍ REZERVA: Je minimální prodejní cena požadovaná prodávajícím k finálnímu prodeji dané položky v aukci. Je-li tato rezerva stanovena, musí během aukce dojít k jejímu překročení nebo alespoň dorovnání. V opačném případě nevzniká prodávajícímu nárok na prodej.

A) položky bez aukční rezervy 

Není stanovena minimální prodejní cena. Prodejní cena je určena výhradně aukcí samotnou. Platí typicky pro levnější stroje řádově za nižší desítky tisíc Kč typu Jawa Pionýr a podobně.

B) položky s rezervou veřejnou

Rezerva zveřejněna předem. Platí především pro veterány za vyšší desítky až stovky tisíc Kč.

C) položky s rezervou neveřejnou

Rezerva není zveřejněna předem, ale je stanovena. Zda se předmět prodá či nikoliv oznámí licitátor aukce až po jejím skončení. Aplikuje se pouze u exkluzivních aukčních položek.


NADCHÁZEJÍCÍ AUKCE

Detailní info k draženým strojům postupně doplňujeme níže. V případě zájmu volejte nebo pište o bližší informace. Prohlídky jsou možné po telefonické dohodě případně přímo v den akce.

TEL: 607 257 309 / EMAIL: info@retro-garaz.cz


Jawa 50/21 Pionýr (patiňák)
Položka č. 1
Rok výroby: 1974
Vyvolávací cena: 1 Kč
Aukční rezerva: není stanovena
Aukční jistota: 5.000 Kč

Pionýr v krásně zachovalém původním stavu s dobovou patinou. Stroj bez TP (vyřazený TP – malá knížečka k motocyklu), původní štítek, číslo motoru souhlasí. Motocykl s běžnými oděrkami, po letech stání pouze vyčištěn, oživen, plně pojízdný, samozřejmě na doladění. Krásná málo vídaná retro hořčicová barva.


Jawa 50/21 Pionýr (po renovaci)
Položka č. 2
Rok výroby: 1974
Vyvolávací cena: 1 Kč
Aukční rezerva: 28.000 Kč
Aukční jistota: 5.000 Kč

Pionýr po renovaci v krásné barevné kombinaci šedá – slonová kost. Motocykl bez TP. Po 30 letech nečinnosti proběhla kompletní renovace, původní zůstaly jen ráfky a pneu. Motocykl připraven na sezónu a k běžnému a pravidelnému užívaní.

Video prezentace stroje –> ZDE


ČZ 175 / 477
Položka č. 3
Rok výroby: 197-
Vyvolávací cena: 1 Kč
Aukční rezerva: není stanovena
Aukční jistota: 5.000 Kč

Hezký motocykl bez TP, barva nepůvodní, ovšem celkový technický i vizuální stav velmi dobrý, naprosto zdravá plechařina, rám. Systém odděleného mazání Posilube odpojen. Motocykl zcela kompletní a pojízdný.


Jawa 50 / 585 Mosquito
Položka č. 4
Rok výroby: 1995
Vyvolávací cena: 1 Kč
Aukční rezerva: není stanovena
Aukční jistota: 5.000 Kč

Krásně zachovalý malý motocykl z poloviny devadesátých let s velice nízkým nájezdem km. Naprosto původní a plně funkční stav. Závady: Nakopávací páka se při startování nevrací sama do původní polohy. Při volnoběhu lehce hlučnější motor, při jízdě či po zmáčknutí spojky motor slyšitelně utichne. K motocyklu původní přepsatelný TP s veškerou historií.


Stadión S11
Položka č. 5
Rok výroby: 
Vyvolávací cena: 1 Kč
Aukční rezerva: není stanovena
Aukční jistota: 5.000 Kč

Krásně zachovalý moped Stadión S11 v nebývale původní patině. Moped fukční a pojízdný. Originální karburátor mjitel snad ještě dohledá a včas dodá k motocyklu.


Čezeta 175 / 502 
Položka č. 6
Rok výroby: 1962
Vyvolávací cena: 1 Kč
Aukční rezerva: 40.000 Kč
Aukční jistota: 15.000 Kč

Skůtr v krásném původním stavu s dobovou patinou. Odhlášený původní TP k motocyklu, původní štítek samozřejmostí, čísla motoru a rámu souhlasí. Lak, linky i chromy velice zachovalé, pouze občasné šrámy od běžného užívání. Karoserie a plechařina naprosto zdravá, neshnilá. Po letech nečinnosti pouze základně vyčištěno, oživeno, motocykl plně pojízdný, ovšem k celkovému doladění. Chybí zadní část krytu řetězu.

Fiat 850 Sport Coupé
Položka č. 7
Rok výroby: 1965
Vyvolávací cena: 150.000 Kč
Aukční rezerva: stanovena – neveřejná
Aukční jistota: 30.000 Kč

Vozidlo po kompletní a důkladné renovaci takzvaně do šroubku v dílně Autosport Pegas pana Koláře v roce 2000. Od té doby pouze vystaveno v rámci soukromé expozice. V roce 2020 oživeno a uvedeno opět do provozu. Perfektní stav k okamžitému užívání, včetně platného TP.


Škoda Forman Silver Line
Položka č. 8
Rok výroby: 1993
Vyvolávací cena: 1 Kč
Aukční rezerva: 15.000 Kč
Aukční jistota: 5.000 Kč

Vozidlo ve zcela původním stavu, pojízdné a fukční. Nese známky běžného opotřebení, lehký servis nutný. K vozidlu platné, přepsatelné doklady s již uhrazenou ekodaní. Chybí originál rádio, jinak naprosto kompletní.


Škoda 110R
Položka č. 9
Rok výroby: 1978
Vyvolávací cena: 100.000 Kč
Aukční rezerva: 150.000 Kč
Aukční jistota: 15.000 Kč

Vozidlo včetně platného, přepsatelného TP s uhrazenou ekodaní. Určeno ke kompletní renovaci, nepojízdné jinak zcela kompletní. Ideální jako renovační projekt.


Škoda 100 DeLuxe
Položka č. 10
Rok výroby: 1974
Vyvolávací cena: 350.000 Kč
Aukční rezerva: stanovena – neveřejná
Aukční jistota: 50.000 Kč

Naprostý unikát a sběratelský kus. Jedná se o vývozní verzi do Švédska s nadstandardní výbavou (stěrače světel, samonavíjecí pásy vpředu, pásy vzdau, stabilizátor zadní nápravy, pravé zpětné zrcátko, nadstandardní volant, nadstandardní ovladače blinkrů a stěračů) s až neuvěřitelným nájezdem 1.605 km. Vozidlo je v naprosto původním a netknutém stavu. Interiér opravdu jako nový, lak pouze místy lehce vyšisovaný s drobnými stopami času. Vůz vhodný do spíše do sbírky jako exponát. Platné přepsatelné doklady s uhrazenou ekodaní samozřejmostí.


REGISTRACE DO AUKCÍ

Jméno a příjmení*

Váš email*

Váš telefon*

Ulice a č.p.*

Město*

PSČ*

Které aukce se chcete zúčastnit?

Poznámka

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

 


MINULÉ AUKCE

KVĚTEN 2021

Jawa 555 Pionýr
Rok výroby: 1961

Pionýr s revmaplechy v celkově moc hezkém stavu. Lakpůvodní s krásně patrnými zlatými linkami. Plechařina zdravá a miminálně poškozená s výjimkou nádrže. Zcela chybí pravá dvířka prsíček, jinak kompletní. Stroj je funkční, pojízdný, dlouho neprovozován. Důkladný servis po dlouhé nečinnosti nutný. Motocykl je bez TP, číslo motoru shodné s původním štítkem. Krásný kousek na finální doladění.

VYDRAŽENO za 36.000 Kč

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jawa 50/550 Pionýr
Rok výroby: 1987

Pěkný pařízek s dobovou patinou v původním laku. Linky již neodborně přetřeny. Motocykl bez TP, shodné číslo motoru s původním štítkem. Ideální kus na celkovou a citlivou opravu s důrazem na zachování původního stavu. 

VYDRAŽENO za 77.000 Kč

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LÉTO 2020

Jawa 555 Pionýr
Rok výroby: 1961

Vyjímečně zachovalý pařízek v původním laku s krásnými zlatými linkami. Plechařina naprosto zdravá, jediný výrazný ťukanec na předním blatníku. Stroj po letech nečinnosti pouze vyčištěn a oživen, nijak neopravován. Motor v chodu. Motocykl bez TP, čísla sedí s původním štítkem.

VYDRAŽENO za 25.000 Kč

Jawa 50/23 Mustang
Rok výroby: 1978

Jawa 50/23 Mustang s platným přepsatelným TP a platnou technickou kontrolou. Motocykl byl po několika letech stání pouze vyčištěn a oživen. Motor má pěkný a zdravý zvuk. Nepůvodní lak a horší chromy, na druhou stranu plechařina nebývale zdravá a krásná, nepobouchaná nádrž. Celkově ve velice pěkném a nezničeném stavu, velmi malý kilometrový nájezd.

VYDRAŽENO za 25.500 Kč

Jawa 550 Pionýr – Pařez
Rok výroby: 1958

Krásný pařízek s dobovou patinou v původním laku s velmi dobře patrnými linkami. Některé partie samozřejmě nesou známky většího opotřebení. Plechařina naprosto zdravá, s minimem ťukanců. Stroj po letech stání ve stodole pouze vyčištěn, nijak neopravován. Motor v běhu, ale již nutná kompletní GO (vyskakující rychlosti, stržený segment startování). Motocykl bez TP, ovšem s původní malouz SPZ. Všechna čísla sedí s původním štítkem.

VYDRAŽENO za 35.500 Kč

Jawa 350/634 Konopnice
Rok výroby: 1983

Jawa 350/634 s platným přepsatelným TP a platnou technickou kontrolou. Motocykl prošel velice důkladným a pečlivým servisem (renovací) zaměřeným především na funkční, mechanickou a bezpečnostní stránku věci. Byl rozebrán a důkladně vyčištěn, motor půlen, přičemž proběhla GO klikové hřídele, nová spojka, nové pístní kroužky, kompletní repase zapalování, měněna ložiska a gufera, přední tlumiče rovněž po GO, měněna lanka a další. Motocykl ve skvělé technické kondici, připraven na běžné ježdění. Lak i chromy místy opotřebené, přesto stále velice pěkné.

VYDRAŽENO za 64.000 Kč

Škoda Octavia Combi
Rok výroby: 1968

Minimální prodejní cena předmětu aukce: 80.000 Kč

Nezvykle zachovalá Škoda Octavia Combi s platným původním TP (uložen v depozitu / eko neplaceno) včetně starých bílých SPZ (na foto převozní). Po celou dobu pouze dva majitelé. K vozu je kompletní historie. Octavia je prakticky v původním a velmi pěkném stavu s výjimkou laku, který byl dělán přibližně 10 let zpět. Stroj posledních 7 let pouze stál v garáži, nyní byl oživen. Motor má zdravý a pravidelný chod. Vše funguje jak má – jede, brzdí, svítí, troubí a bliká. K vozu budou i drobné náhradní díly. Krásný a perspektivní veterán!

VYDRAŽENO za 110.000 Kč

PODZIM 2019

Jawa 555 Pionýr
Rok výroby: 1962

Mechanicky velmi slušný a nezničený stav. Motocykl pojízdný bez jakýchkoliv problémů. Svítí, troubí, bzučí, rychlosti nevyskakují. K motocyklu původní odhlášené doklady (malá knížečka) a krásná malá SPZ. Lak z velké části nepůvodní tzv. štětkolak mimo prsíček a nádrže. Chybí kryt řetězu a stojan je nepůvodní.

VYDRAŽENO za 19.500 Kč

   

Jawa 20 Pionýr
Rok výroby: 1971

Motocykl s platným přepsatelným TP, po delší odstávce oživen. Motor se zdá být v poměrně dobré kondici, rychlosti nevyskakují, spojka funkční. Bude však potřebovat další servisní péči. Z velké části původní lak s viditelnými linkami. Potah sedla potrhán. 

VYDRAŽENO za 15.000 Kč

 

Jawa 350 / 632
Rok výroby: 1990

Motocykl s platným přepsatelným TP, místy nepůvodní lak, drobné oděrky odpovídající stáří stroje, jinak ale velice pěkný stav vhodný ke každodennímu ježdění. Motor ve velmi dobré kondici, instalováno bezkontaktní zapalování Vape.

VYDRAŽENO za 32.500 Kč

 

JARO 2019:

Jawa 20 Pionýr
Rok výroby: 1970

Jawa 20 Pionýr s platným přepsatelným TP v krásném téměř původním stavu s přirozenou patinou. Nepůvodní pouze šedá barva na revmapleších a horním krytu světla. Rok výroby 1970 s minimálním kilometrovým nájezdem lehce přes 7.000 km. Motocykl plně funkční, pouze nutná výměna korkových lamel spojky.

VYDRAŽENO za 20.500 Kč

   

PODZIM 2018:

Škoda 105 L
Rok výroby: 1987

Vozidlo s platným technickým průkazem bez platné technické kontroly a bez uhrazené eko daně. Mechanicky vůz zcela funkční, pravidelně provozován a udržován v chodu při občasných projížďkách. Karoserie vozu v poměrně špatném stavu, nutné zásahy (především prahy, podlahy, blatníky). Jinak vůz defacto původní.

VYDRAŽENO za 4.000 Kč